اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

2. بهمن 1394 - 20:49   |   کد مطلب: 15940
چرا روحانی تایید صلاحیت نشده ها را به پدر عبیدالله بن زیاد تشبیه کرد؟
سانسور اهانت بی سابقه دکتر روحانی در سایت دولت/ احتمال شکایت گسترده از رئیس جمهور
اعتراف به اینکه روحانی و دوستان او کسانی را برای برخی مسئولیتها و تایید صلاحیت می خواهند که مصداق زیاد بن ابیه هستند، خودش قدمی رو به جلو نسبت به سخنان قبل تر وزیر کشور است که همه رد صلاحیت ها را نخبه خوانده بود.
سانسور اهانت بی سابقه دکتر روحانی در سایت دولت/ احتمال شکایت گسترده از رئیس جمهور

به گزارش صبح الوند به نقل از دانا، حسن روحانی در جمع فرمانداران و استانداران سراسر کشور در سخنانی نسنجیده با هدف انتقاد از شورای نگهبان، گفت: "امیرالمؤمنین مشاهده کردند که در فارس شلوغ است و کسی نمی‌تواند اداره کند و سیاستمدار پخته‌ای را و برخی مواقعی تا حدی قابل قبول بود زیادبن ابیه را استاندار فارس کرد که وی پدر عبیدالله‌بن زیاد بود، اما الان دولت یک همچنین فردی را قرار دهد، چه می‌شود؟ حالا آن امیرالمؤمنین با آن عظمت، بضاعت و مقام و سیاست است ما کجا و او کجا؟ ما باید خاک پایش را توتیای چشم کنیم".

 

فارغ از اینکه قیاس روحانی به دلیل اینکه اولا زیاد بن ابیه بعد از زمان امیرالمومنین (ع) و در دوره معاویه به انحراف رفت و ثانیا اگر در زمان امیرالمونین (ع)،  حضرت به اندازه کافی "عمار" داشت قطعا به زیاد بن ابیه ها نیاز پیدا نمی کرد، اما سخنان نسنجیده رئیس جمهور از چند جهت قابل توجه است.

 

1. اعتراف به اینکه  روحانی و دوستان او کسانی  را برای برخی مسئولیتها و تایید صلاحیت  می خواهند که مصداق زیاد بن ابیه هستند، خودش قدمی رو به جلو نسبت به سخنان قبل تر وزیر کشور است که همه رد صلاحیت ها را نخبه خوانده بود.

 

2. اینکه صراحتا آقای روحانی افرادی که برای نماینده شدن و یا مسئولیت گرفتن شایستگی آنها تایید نمی شود را به زیاد ابن ابیه که در تاریخ به "نا معلوم بودن پدر" معروف است تشبیه کنند دقیقا پیروی از کانال تلگرامی رفسنجانی است که در روزهای قبل رد صلاحیت شده ها را به اسب و قاطر تشبیه کرد.

 

3. همچنین در شرایط امروز جمهوری اسلامی با وجود جوانان مومن و متخصص و نیروی انسانی بی نظیر انقلابی که توانمندی آنها در تولید دانش و صنایع هسته ای و موشکی و فضایی و عرصه های مختلف مدیریتی  دنیا را متحیر کرده عجیب است که رئیس جمهور دلش برای انتصاب زیادبن ابیه ها لک زده است.

 

مثالها و قیاسهای بی ربط رئیس جمهور در تشبیه بزرگترین جهاد تاریخ (کربلا) به میدان مذاکره و همچنین تشبیه شرایط امروز به دوران امام حسن (ع) که حضرت به دلیل زمامداران سست عنصر مجبور به صلح با معاویه بود (البته با صلح نامه ای که بنی امیه را به انقراض کشاند) و البته اذهان را به سست عنصری زمامداران امروز متبادر می کرد، نشان داده است که تسلط و آگاهی کافی به تاریخ اسلام ندارد و بهتر است به جای مغالطه و سیاسی کردن فضا وقت خود را برای رفع بحران های اقتصادی دولت اختصاص دهد...

به گزارش مرصاد پیامهای منتشره در شبکه های اجتماعی از احتمال شکایت برخی از کاندیداها از رئیس جمهور حکایت دارد... سایت دولت نیز با توجه به اشتباه روحانی این قسمت از گفته های او را از سایت دولت حذف کرده است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان