اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

24. بهمن 1394 - 22:58   |   کد مطلب: 16450
حضرت آیت الله نوری همدانی با تقدیر از حماسه آفرینی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، خواستار همت جدی دولت برای رفع مشکلات معیشتی، اقتصادی و گرانی شد و تاکید کرد که این مهم با شعار و تبلیغات و سخنرانی محقق نخواهد شد بلکه به عمل مسؤولان نیاز دارد.
ملت از مسؤولان و دولت عمل می خواهد نه شعار و تبلیغات/ وضعیت معیشتی مردم خوب نیست

به گزارش صبح الوند به نقل از رسا ،  حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع امروز در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، از حضور میلیونی و حماسی مردم ایران در راهپیمایی 2 2 بهمن تشکر کرد.

این مرجع تقلید این حضور را نشانه دلدادگی به انقلاب و ارزش ها دانست و تاکید کرد: باید توجه داشت که این حضور مردم در راستای حمایت از آرمان امام و شهیدان و رهبری است؛ این مردم با حضور خود اصرار دارند همان آرمان امام که استکبار ستیزی و مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی و ایادی منطقه ای آنها است را ادامه می دهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی یادآورشد: مردم با این حضور خود می خواهند اعلام کنند که اصول انقلاب و امام و رهبری که مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم در هر کجای جهان که باشد را حمایت می کنند.

این مرجع تقلید حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن و دیگر عرصه ها را لبیک گویی به رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: مردم با یک سخن و اشاره رهبری این گونه جوش و خروش دارند و در صحنه حاضر می شوند؛ چراکه ایشان را حافظ حقیقی خط امام و اصول انقلاب اسلامی می دانند.

 

وی اضافه کرد: مردم با سخن ایشان به صحنه می آیند؛ با حرف ایشان آماده شهات می شوند و ان شاءالله با همین انگیزه در انتخابات هفتم اسفندماه شرکت می کنند و حماسه دیگر خواهند آفرید.

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر این که مردم سنگ تمام گذاشتند و اکنون نوبت مسؤولان است، خاطرنشان کرد: دولت وظیفه اش در مقابل این مردم سنگین است، نامه ها و مراجعات زیادی داریم که حاکی از گلایه مردم از گرانی است؛ وضعیت معیشتی مردم خوب نیست.

 

وی اظهار داشت: مسؤولان باید به فکر مردم باشند؛ نبودن اشتغال و بیکاری مردم را رنج می دهد؛ به فکر این مردم خوب باشید؛ این کارها با سخنرانی و تبلیغات حل نمی شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی خطاب به مسؤولان یادآورشد: مردم از ما عمل می خواهند؛ به فکر کار برای مردم باشید اینقدر به خارج چشم نداشته باشید؛ آنها از ما کینه دارند آنها با ما دشمن هستند راه حل واقعی و نجات از مشکلات اقتصاد مقاومتی است آنهم با عمل نه سخنرانی.

 

این مرجع تقلید در ادامه گفت: از مسؤولان می خواهیم در روابط خارجی واقعا عزت ایران و اسلام را در نظر بگیرند؛ ایران هراسی به معنای دخالت و تجاوز به کشور ها بسیار بد است و باید رفع شود چون با منش اسلام مغایر است اما نباید به این بهانه قدرت خود را برای حفظ ثبات و امنیت منطقه و کشور خودمان و دفاع از مظلوم و مقابله با ظلم کمرنگ کنیم.

حضرت آیت الله نوری همدانی ابراز داشت: ما همیشه از کار خوب تقدیر و حمایت می کنیم؛ موضع مستحکم آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه درباره حق مردم سوریه نیز از این جنس است و جای تقدیر دارد.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان