اوقات شرعی

 

آخرین اخبار

29. بهمن 1394 - 11:25   |   کد مطلب: 16570
عارف به اظهارات علی یونسی که تلویحاً از عارف خواسته است که در جریان ریاست مجلس دهم به نفع لاریجانی کنار برود واکنش نشان داد.
به کسی وکالت نداده‌ام از طرف من سخن بگوید/حرف زدن در مورد ریاست مجلس دهم بحث حاشیه ای است

به گزارش صبح الوند به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا عارف سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان در حاشیه مراسم سخنرانی خود در دانشگاه علامه طباطبایی به اظهارات علی یونسی دستیار ارشد رئیس جمهور در امور اقلیت‌های دینی واکنش نشان داد.

عارف در پاسخ به سوال خحبرنگاری مبنی بر اینکه ارزیابی شما از اظهارات آقای یونسی که گفته اندعارف برای ریاست لاریجانی مصلحت‌اندیشی خواهد کرد، گفت: کسی از طرف من وکالت ندارد درباره مواضعم درخصوص چینش مجلس اینده سخن بگوید هر چند صحبت کردن درباره ریاست مجلس اینده بحثی حاشیه ای است.

به گزارش فارس، علی یونسی امروز در گفت‌و‌گویی که روزنامه آرمان منتشر کرده گفته است که بنده معتقدم قطعا همکاری میان آقای عارف و لاریجانی در مجلس آتی خواهد بود. به نظر من به همان دلیل که مصلحت بود آقای عارف به سود آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کند در مجلس دهم نیز مصالح اصلاح‌طلبی و مجلس را در ارتباط با مدیریت آن در اولویت قرار خواهند داد.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در رابطه با این سوال که با توجه به اینکه اصلاح طلبان بحث دغدغه مبارزه با مفاسد اقتصادی را مطرح می‌کنند پس چرا شخصی مانند کرباسچی در بین آنها فعالیت می‌کند، گفت: چه کسی چنین حرفی را زده است و از کجا می‌گویید که کرباسچی در مرکز اصلاح‌طلبان فعالیت می‌کند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که محتشمی امروز گفته است کرباسچی یک رأی در مجمع اصلاح‌طلبان دارد، گفت: اگر آقای محتشمی چنین چیزی گفته است اشتباه کرده است همه احزاب اصلاح‌طلب جز مجمع هستند و کارگزاران هم عضو هستند. نماینده کارگزاران هم آقای طاهرنژاد است نه کرباسچی. آقای مرعشی هم نماینده کمیته راهبردی است و در مجمع کارگزاران را نمایندگی نمی‌کند.

عارف در ادامه در رابطه با این سوال که با توجه به لیستی که اصلاح‌طلبان ارائه کردند برای انتخابات آینده تقسیم کار به چه صورت خواهد بود، افزود: برخی از افراد که در لیست ما قرار دارند به عنوان نمایندگان حامی دولت هستند نه نمایندگان اصولگرا. ما هم قرار نیست دخالت کنیم که حامیان دولت چه کسی را به عنوان نماینده معرفی کردند. ما براساس بحث‌هایی که داشتیم به یک لیست اجماعی رسیدیم و انشاءالله در مجلس آینده این لیست حول محور اصلاحات و اعتدال فعالیت خواهد کرد و از مردم هم تقاضا داریم به همه اعضای لیست رأی بدهند و ما به همه اعضای لیست تعصب داریم.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
کنگره ملی8000شهیداستان همدان